Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32

Luxeon - FAQ/Review

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    110
    #1

    Luxeon - FAQ/Review

    LUXEON LogicFox FAQ [Последен update: 09 Ноември 2003]

    ------------------------------------------------------



    Този тема бих искал да се превърне в един малък FAQ на тема LuxeOn колони, който надявам се да бъде полезен на техните притежатели или пък за тези който искат да ги закупят.

    За съжаление в Internet почети не се намира никаква информация за тях така, че всичката информация ще бъде събирана само от личният опит на техните притежатели. За жалост липсата на информация много често води до неприятни изживявания, които искрено желая да ви ги спестя!



    *** Предварително се извинявам за допуснати грешки и неточностти!***



    I. Кои са LUXEON AV?

    О(тговор): LUXEON AV industrial Co., ltd са разположени в Shenzhen, специализирани в разработката, производството и маркетинга на системи за домашен театър, PC мултимедийни високоговорители и други аудио-видео продукти.





    II. Какви модели високоговорители се предлагат в момента на българският пазар?

    О: Модели от "стерео" до 5.1:

    "Стерео" високоговорители:

    Модел Обща изходна мощност

    Speakers Luxeon LX-602 2х7W - 14W



    "2.1"

    Speakers Luxeon EТ 2.1 5W+2x3W - 11W

    Speakers Luxeon EM 82 15W+2x5W - 25W

    Speakers Luxeon PH 8000G 20W+2x10W, Remote, Filter - 40W



    "4.1"

    Speakers Luxeon EM 4.1 15W+4x8W - 47W



    "5.1"

    Speakers Luxeon LogicFox V5.1 20W+5x10W - 70W

    Speakers Luxeon LogicFox J5.1 20W+5x10W R.C. - 70W

    Speakers Luxeon LogicFox T5.1 30W+5x15W - 105W

    Speakers Luxeon LogicFox W5.1 35W+5x18W - 125W

    Speakers Luxeon LX-V998Х 50W+2x25W+3x20W - 160W





    III. Luxeon LogicFox W5.1 - Ревю (review)

    След много лутане и въпроси от вида какви колони да избера за себе си се спрях на този модел, който притежава може би най-доброто съотношение качество/цена! Следва...







    Днешните разбирания за PC саунд се различават ужасно много от тези преди 5 години, нещо повече от тези допреди 1 година! Дори в България навлезнаха широко марки като Logitech (известни у нас предимно с превъзходните си мишки, клавиатури и т.н.), Unitek, Luxeon и т.н. в сферата на компютърният звук. От много години пазара на "стерео" решения се пренасити и капризният клиент вече не е доволен от саунда издаван от неговите PC колонки (да не говорим за вграденият високоговорител) и съвсем тенденциозно се насочва към 5.1, 6.1 и дори вече към 7.1! Много от производителите на колони осъзнаха нуждата от запълването на тази пазарна ниша и започнаха да предлагат "прилични" решения като качество, мощност и разбира се цена! Докато конкурентните фирми като Creative, Logitech, Philips и т.н. предлагат качествени решения, но на твърде високи цени за обикновенният български потребител, то Luxeon предлага сходни алтернативи като качество(личните премеждия са описани по-долу) на по-приемливи цени!



    1. Основни параметри на Luxeon LogicFox W5.1 (Specification)

    * Реална изходна мощност: 35W+ 5*18W = 125W

    * P.M.P.O: 1500W

    * Импеданс: 8ома

    * Съставни части: Субуфър(subwoofer): 6.5" високоговорител;

    Предни колони: 4" бас и 1" "пищялка";

    Център: 4 бройки по 3" (пълен звуков обхват)

    Задни колони: 4"

    * Честотна лента: От 35Hz до 20KHz

    * Разделение на субуфъра: >= 50dB

    * Разделение на сателитните колонки: >= 45dB

    * S/N (съотношение сигнал/шум): 87dB (докато не ги закупите няма откъде да намерите тази информация, дори на официалният им сайт)

    * Захранване - Променливо напрежение 220V/50Hz



    2. Отличителни характеристики

    * Вграден усилвател 5.1 (6 канален)

    * AC-3/DTS поддръжка, т.е Dolby Surround Sound/Digital Theatre System.

    * Отделен вход за AUX/PC/5.1 - поддръжка на CD/DVD Players, PC и т.н. (колоните не са цифрови, така че не очаквайте да намерите S/PDIF вход, което би имало смисъл при условие, че притежавате колони/усилвател с характеристики над 95dB, които са с цени над 1000$!). Самите режими се превключват с малко ключе на задната страна на субуфъра.

    * Симулиран съраунд звук - това в нормалният режим при който работят колоните, когато нямате възможност да използвате 5.1 входа, т.е когато разполагате единствено със стерео sound карта и включите колоните в режим "PC".

    * Отделен контрол на звука, съответно за предните,задните колони,центъра и баса.

    * Защита от пренапрежения и пренатоварване.

    * Защита от/срещу магнитни въздействия - Спокойно можете да поставите близко до монитора някой от колоните(което не го препоръчвам заради вибрациите), и обратното няма проблем да поставите близко до колоните вашият GSM, който често има способността да създава много сериозни магнитни смущения.

    * Кутиите са изработени от дърво.



    3. Размери

    * На кашона: 474mm по-широчина, 354mm по-дължина, 505mm по-височина - Сравнително удобно за носене, поне спрямо кашона на 17" монитор - липсват изрези за по-удобно носене.

    * Обща тежест: 21кг - Достатъчна причина да си намерите автомобилен транспорт, ако трябва ги пренасяте на голямо разстояние!

    * Субуфър: 210mm/298mm/410mm (широчина/дължина/височина)

    * Предни колони: 134mm/140mm/235mm

    * Задни колони: 111mm/134mm/134mm

    * Център: 390mm/120mm/112mm



    [TODO: Отделни снимки на всяка от колоните]



    4. Съдържание

    В кутията можете да намерите разбира се 5-те сателитни колони + субуфера.

    Както и нужните кабели за съврзване:

    * 2 броя по 2m всеки за свързване на изходният сигнал от усилвателя (вграден в субуфъра) към предните колони.

    * 2 броя по 6m всеки за свързване на изходният сигнал от усилвателя (вграден в субуфъра) към задните колони.

    * 1 брой по 2m за свързване на изходният сигнал от усилвателя (вграден в субуфъра) към централната колона.

    * 3 броя кабели, всеки от които е по 1.5m за свързване на 5.1 изхода от вашата звукова карта към усилвателя.

    Ако не притежавате 5.1 звукова карта няма никакъв проблем да свържете колоните само само със стерео изхода от вашата звукова карта/CD player и т.н.. към съответният вход обозначен като "PC" и разбира се незабравите да превключите съответното ключе на позиция "PC".



    [TODO: Отделни снимки за 2-та типа кабели - вход/изход]



    Единственото неприятно нещо е липсата на преходници стерео към 2 чинча. В действителност ще са ви нужни 3 броя преходници за да можете да свържете вашите 3.5mm stero изходи на звуковата карта към 6-те едно-канални входа на вградения усилвател.

    Тези преходници ще се наложи да си ги закупите отделно от някой аудио/видео магазин. За радост лесно се намират и не са скъпи.





    ( можете да ги закупите и online: http://eshop.bg/eshop3/phps/addord.p...2&comefrom=grp )



    IV. Лично мнение и препоръки.

    Колоните на Luxeon се внасят официално от www.torin.bg , за съжаление количествата които се внасят са малко и се изчерпват сравнително бързо. Причина за това е и големият бум на продажби на PC колонки, в следствие на сравнително ниската им цена и широко разпространените дънни платки с вграден 6 канален звук. Поради тази причина има вероятност ако ги потърсите за да ги закупите(както мен) да се наложи да изчакате известно време. Аз лично чаках само 1 седмица, като предварително капарирах част от парите, за да съм сигурен, че ще имам възможност да се сдобия с тях. Някой от посетителите на този форум са чакали близо месец за да станат горди притежатели :-) Да се надяваме, че този "проблем" ще бъде отрстранен в близко време и ще бъдат много по-лесно достъпни.

    След като отворих кутията бях приятно изненадан, тъй като външният вид на колоните изглеждаше много по-добре отколкото на снимките които имах възможност да видя в официалният сайт. Всъщност преди да си отнеса колоните в къщи имах възможност да погледна върховият модел (LX-V998Х в BG), който наистина впечатлява и с дизайн а и с функционалност. В действителност трява да си призная, че съм виждал и някой от другите модели които наистина са със мнго добър дизайн (по-добър от този на W5.1).

    Следващата стъпка която предприех, докато чаках новата 5.1 звукова карта е да свържа колоните и да пусна звук през PC/stereo входа на старата звукова карта. За жалост открих, че ще са ми нужни описаните по-горе преходници и се запътих да си купя 3 бройки за да мога да свържа колоните (за стерео ще ви е необходим само 1 преходник). Самото свързване е елементарно и се съмнявам, че някой може да обърка нещо. Включих субуфер-а в контакта, натиснах и ключа на позиция "1" и незабавно светна светодиода в зелено на предната му страна. Пуснах някоя от любимите ми песни (с високо качество) и звук прозвуча и от 5те колони, но тук беше голямата ми изненада, за жалост много неприятна. Субуфъра подаваше сигнал към 5-те колони, но самият той не издаваше ни звук, ни стон :-( След няколко часови мъки стигнах окончателно до заключението, че субуфер-а неработи. На следващият ден го занесах във фирмата от която го закупих и те незабавно го подмениха с нов. Проблем до този момент с него или някой от другите колони не съм имал (надявам се и да нямам ;-).



    1. Слухов тест

    Със свойте характеристики и 87dB S/N бих могъл да поставя Luxeon LogicFox W5.1 в зоната на средно добрите до много добрите колони, разбира се далеч е от професионалното качество, но нека да не забравяме, че все пак говорим за домашни колони, а и цената е далеч от тези на професионалните колони, а именно към момента на писане на това review W5.1 може да се намери за около $100 (без включен ДДС), колонки със сходни параметри и качество също можете да намерите и от Logitech но за около $200. Тъй като не съм професионалист в областта на музиката и не мога да имам претенции, че ухото ми е "изтънчено" и много чувствително, но според мен W5.1 изважада много добър звук за своя клас.



    2. Свързване към различни звукови карти (вградено аудио/Live!/Audigy и т.н.)

    Първоначално свързах колоните към Creative 128 PCI, която е вече на около 2 години. Липсваха проблеми, а и такива не очаквах в "PC" режим. По-същият задоволителен начин се представи и вграденият саунд на дънната платка.

    По-голямо предизвикателство очаквах при свързването на Audigy 2, но то се оказа не по-сложно отколкото сързването в PC режим. Мушнах набързо 6 чина в 3-те предварителното закупнеи преходници от стерео към 2 чина, превключих колоните на режим 5.1 и се заех с инсталацията на драйверите на Audigy-то.

    За "0" време системата изрева за рестарт и след като зареди, звук се чуваше, но вече в режим 5.1

    Допълнителни настрйки не се изискваха, тъй като още при инсталацията на драйверите забраних "Digital output only", както и маркирах 5.1 като подразбиращ се режим на работа. Разбира се могат да се настройват още "хиляди" неща според вкуса ви, но определено след като смених звуковата карта, през Luxeon-а излезе звук с още едно стапало по-добър.

    [TODO: Притежатели на Live!?]



    3. Заключение



    Предимства:

    * Добра изходна мощност

    * Относително по-ниска цена

    * 5.1 интерфейс и стерео поддръка

    * Център съставен от 4 високоговорители

    * Двулентови предни колони

    * Добър бас

    * Защита от магнитни въздействия

    * Кутии направени от дърво



    Недостатъци:

    * Трудно достъпни на нашия пазар

    * Липса на remote control, наличен при някой от другите модели.

    * Използвани са потенциометри за регулиране на силата на звука, вместо някакъв цифров еквивалент. Липсва и общ потенциометър за регулиране (каналите са отделени един от друг).

    * За мен лично - неприятният момент с неработещият субуфер и нуждата от неговата замяна.

    * В тази насока само 3 месечната гаранция която получих от фирмата от която ги закупих.



    Ако сте решили да заложите на марката и си купите Philips,Sony и т.н.т. нямам никакво намерение да ви спирам и разубеждавам, вероятно ако си купите за 700-800$ качествена система: Home Theater в комплект с качестени колони, вероятно няма да съжалявате, но ако бюджетът ви е ограничен и нежелаете да похарчите много повече от 100-на долара, то бих ви препоръчал да си закупите Luxeon LogicFox W5.1



    В момента повечето по-големи фирми в София предлагат Luxeon колони и бихте могли да се обърнете директно към тях. Ето и някой от фирмите които към днешна дата ги предлагат:



    Torin Co. - www.torin.bg

    Smart Systems - www.sms.bg

    JMT computers - www.jmt-bg.com

    Jar computers - www.jarcomputers.com



    Предполагам и много други също...



    -----------------------------------------------------------------

    Този FAQ не е създаден с рекламна цел, а единствено в желанието да помогнем на хората които са се насочили към Luxeon (или за да им помогнем в решението си да ги купят или да се откажат от тях)! Така, че очаквам менения, корекции, допълнения. Особено от хора които са изпитвали някакви трудности с Luxeon и са намерили начин да ги решат, както и подробна информация и ревюта от собстеници на други модели колонки производител на които е Luxeon!

    -----------------------------------------------------------------



    Автор: Julian Lishev

    http://www.proscriptum.com

    За контакт: perlsite {кльомба} mail {точка} bg



    БЕЛЕЖКА: Моля изпращайте коментари,препоръки,тестове,корекции и т.н.т. директно на е-маил-а по-горе, за да не пълним този трейд с множество съобщения.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #2

    Luxeon - FAQ/Review

    Браво много добро ревю само да кажа че www.torin.bg са официален вносител на Люксеон .

    И също тъка като минус може да се сложи че нямат 1потенциометър за увеличение за звука .

    Като + е също че предните сателити са 2лентови .

    Поздравления Георги

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    36
    #3

    Luxeon - FAQ/Review

    Браво!!!

    Нямам какво повече да добявя...

    Жалко само, че си имал проблеми със суб-а, радвам се, че са ти го сменили веднага



    За вноса - става веднъж на 30-40 дни като от Китай с кораб идва един контейнер, който се разтоварва нейде из Гръцко и от там се внася с камиони тук ... За по - досетливите е ясно, че само митнически и бюрократични простои могат да забявят пратката с 4-5 дни (както се случи при мен трябваше да дойдат на 10 ама ги мотаха не знам си за какво и аз успях да си ги взема чак на 15 юни)

    иначе чаках около 20-25 дни да си ги получа

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    47
    #4

    Luxeon - FAQ/Review

    Здрасти,

    а да знаете разликата между Luxeon LogicFox W5.1 и Luxeon LogicFox W5.1Н ? осжен 4е е някуде 10-15$ де ?

    И как да си ги свържа с Аудиджито веднъж като си ги взема ?

    Мерси предварително

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    110
    #5

    Luxeon - FAQ/Review

    No idea...az lichno ne sym vijdal dori screenshot na tezi kolonki.. moje bi sa nqkakva modifikaciq

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    460
    #6

    Luxeon - FAQ/Review

    А каква им е цената точно. Имам впредвид колко плащам излизайки от магазина с кашона?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    60
    #7

    Luxeon - FAQ/Review

    към Pearlsite i Crusader

    http://www.luxeonav.com/en/5.1/w5.1h.htm



    pearlsite само не разбрах защо в описанието по горе модела W e посочен с суб 35вата а в сайта на луксеон е 50 както и за сателитите 18 а не 20.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    110
    #8

    Luxeon - FAQ/Review

    Ами много просто, става дума за W5.1 а не за W5.1H.

    W5.1H е с по-голяма изходна мощност. Проблемът на "H" серията е че размер-а на бас високоговорителя е 6.5".. толкова колко е и на "обикновения" модел. Единствената разлика е в предните колкони..които имат по още един допълнителен високоговорител (4").

    Казано всичко това на по-прост език, ще имаш по-силен звук при средните и високите честоти, а баса ще си е пак същият, което е основното изискване на хората които дават например 100$+ за PC колонки Ако обаче разликата е само 10$, то по-добре е все пак да си вземеш "H" модела... Но имай предвид че реално няма да ползваш повече от 60% от силата на звука, тъй като започват да се наблюдават изкривявания на звука... но все пак (60-70 реални W при W5.1) не е никак малко за PC колонки..озвучаващи една стая :-)))

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    3
    #9

    Luxeon - FAQ/Review

    Ako iskate vashiq Luxeon LogicFox W5.1 da vi zadovoli s kachestven zvuk(nai veche BASS) zamenete govoritela na subwoofera sys drug sys sashtite parametri samo che s membrana ot alumin ili ot po visoko kachestvo(JBL, Sоny Xplode...), moga da vi garantiram che shte shte se izkefite na rezultata, sashtoto mojete da napravite s govoritelite na kolonkite.A ako iskate da vi se vakumira glavata ot basa slojete subwoofera pod biuroto na koeto sedite, nqma da imate problemi i sas babrechnite kamani....))

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    110
    #10

    Luxeon - FAQ/Review

    Звучи много оптимистично.. и вероятно си прав.. определено ще го направя.. но първо трябва да имам още един резервен W5.1 за всеки случай :-) :-)

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    17
    #11

    Luxeon - FAQ/Review

    И аз си взех миналата седмица W5.1H и сам доволен от тях, въпреки 4е при по голямо усилване на баса се полу4ава странно бръм4ене от него и изглежда говорителят му няма достатъ4но място да се отвори и опира в кутията. При заменянето на говорителя незнам дали 6те може да се постигне премахване на този звук, когато мястото на говорителя е из4ислено калпаво. Все пак ако имате някакви предложения кажете



    А и това 4е няма потенциометър за регулиране на звука на вси4ките говорители наистина е минус, а липсата на RC може да се приживее

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #12

    Luxeon - FAQ/Review

    perlsite - колонките при мен не кривят при увеличение 60% !

    С каква аудио карта си да не е от нея ?




  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1
    #13

    Luxeon - FAQ/Review

    Martintz и аз искам да си взема такива колони но никаде не намирам. Поне от 10 дни обикалям из магазините за компютри и никаде нияма.Ти от каде ги взе и колко ти струваха.

    МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО










  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    110
    #14

    Luxeon - FAQ/Review

    Ха-ха Audigy 2.

    Зависи от разбирането за кривене... аз прилагам следната стратегия: на мах звуковата карта, тъй като тя вади най-качествено усилване (и най-малко като мощност), което го подавам към усилвателя на колоните.. където реално до към 60-70% е добро, след което започва съвсем очевидно да изкривява.. и аз не му се кефя много.. но не ми и трябва.. все пак по-често го ползвам за да стоя в стаята и да слушам, отколкото да ходя на гости в комшийката и да озвучавам входа... ;-)

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    3
    #15

    Luxeon - FAQ/Review

    iskam da kaja samo che ako ste si uveli4ili programata s koqto slushate muzika na max estestveno che shte pardi, ako ste s winamp na 70% e perfektno a ot Equilizer-a si izberete Presets-> Full Bass & Treble, moje samo malko da namalite basa ot poslednite 2 buton4eta otlqvo, te sa za basa

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Review registerbg.com
    От b.a във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 30-07-04, 12:59
  2. ASRock Review
    От Mitko744 във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 09-12-02, 20:08
  3. nForce2 vs. KT 400 vs. KT 333 Review
    От FearMe във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 06-12-02, 11:59
  4. CDROM review
    От some във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 11-09-01, 22:12
  5. DVD Review sekciqta ne bachka [nt]
    От coolx във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 18-02-01, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе