Вижте резултатите от анкетата: На какво разчитате ако тока спре?

Гласували
236. Не можете да гласувате в тази анкета
  • На твърдо гориво

    52 22.03%
  • На нафта

    3 1.27%
  • На газ

    42 17.80%
  • Жената (мъжа) ще ме топли

    69 29.24%
  • На бутилка с гроздова

    70 29.66%
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 132

Алтернативи на електроенергията

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #16

    Re: Алтернативи на ел.енергията

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Това не е решението,има инверори/преобразуватели на ел. енергия/които от 12 волта акумулатор правят 220 волта ток...за няколко часа зависи от консумацията..струват от 120 лв. до 200 и нещо....
    Ами генератора за 650W е някъде към 160лв. в Метро и Практикер в момента...
    Така че решението май е по-практично от инвертор въпреки шума.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #17

    Re: Алтернативи на ел.енергията

    Много са паднали цените на генератора, дано не си се объркал.

    Днеска май ще се ходи до Метро.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    2
    #18

    Re: Алтернативи на ел.енергията

    to v praktiker se prodava edin elektrogenerator za 155 lv pi6e 4e zahranva 650 KVA no az si nqmam na predstava kakvo moze da se vklu4i kam nego smisal i dali si zaslujava da se kupi pak i e dvutaktov

    pls ako nqkoi moze da mi kaze kakvo moze da zahrani i kak moze da se opredeli smisal dali 6te moga da si vklu4a naprimer kalorifera i boilera da gi zahranva toi ???????????????????????????????

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #19

    Re: Алтернативи на ел.енергията

    Цитат Първоначално публикувано от lud_1985
    to v praktiker se prodava edin elektrogenerator za 155 lv pi6e 4e zahranva 650 KVA no az si nqmam na predstava kakvo moze da se vklu4i kam nego smisal i dali si zaslujava da se kupi pak i e dvutaktov

    pls ako nqkoi moze da mi kaze kakvo moze da zahrani i kak moze da se opredeli smisal dali 6te moga da si vklu4a naprimer kalorifera i boilera da gi zahranva toi ???????????????????????????????
    Хмм, 650kW са бая - но ми се струва че има грешка: да не са 650VA (W)? Щото за 155лв??? Иначе смятай - бойлер 4kW, пералня: 4-5kW на макс.. климатик около 2kW ел. мощност... и при тез хави пак остава доста до тези 650kW.. Може би е 650W, с което може да си захраниш 2-3 лампи и телевизор например.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    2
    #20

    Re: Алтернативи на ел.енергията

    v obqvata pi6e to4no BUDGET elektrogenerator bezinov 2 taktov dvigatel 650 KVA - 155lv ako be6e KW go razbiram ma KVA naznam kakvo meri

    //mod edit Lupus
    Не говори глупости и пиши на кирилица!

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #21

    Re: Алтернативи на ел.енергията

    Цитат Първоначално публикувано от lud_1985
    v obqvata pi6e to4no BUDGET elektrogenerator bezinov 2 taktov dvigatel 650 KVA - 155lv ako be6e KW go razbiram ma KVA naznam kakvo meri
    KVA е реакривна мощност - близка е до активната измервана във ватове. И въпреки това - в случая ме притеснява по-скоро буквичката К преди VA (волт-ампери). Но дори и да се приеме, че фактора на преобразуване заради реактивната мощност е някъде към 2 (в действителност е по-малък даже - към 1.5) то пак идва да рече че това чудо вади активни 325kW! Според мен нещо има грешно по табелката..

    П.С: сега като се разрових.. видях че на моделите с четиритактов двигател дават около 2.1kVA, което за този двутактов направо си е 650VA - просто в магазина явно има грешка в табелката. Иначе за този дето е на 2.1kVA му дават консумациа на гориво 1.8 литра за час, пък цялата машина тежи към 43 кила. Така че ако тази дето си видял е по-лека и има по-малък разход то може да бъдеш сигурен че реално е 650VA - някъде около 400-450W активна мощност.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #22

    Re: Алтернативи на ел.енергията

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    KVA е реакривна мощност - близка е до активната измервана във ватове. И въпреки това - в случая ме притеснява по-скоро буквичката К
    В KVA се мери пълната мощност. Реактивната мощност се мери в KVAR (киловолтампер реактивен). И разликата между пълната и активната мощност е около 5-10% при активен характер на товара. Това означава Cos fi = 0.9-0.95

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #23

    Re: Алтернативи на ел.енергията

    Съжалявам,че ще го кажа по този начин, но днешните поколения са поколения на лигльовци(иначе темата е хубава като цяло). Какво ще стане като спре тока - ами нищо, да не би от създаването на човечеството да е имало ток веднага - не. Колко много време е било необходимо, за да се измисли. Аз отговорих бутика с гроздова, само, че в моя случай най-вероятно ще е бутилка с червено домашно вино, защото го предпочитам пред ракията. В апартамента има условия за някаква печка на дърва или въглища, но категорично няма да се занимвам с тая хамалогия и мърсотия, не съм фен и на газта, напоследък особено има доста инциденти с избухване на домашни газови бутилки, освен това мирише неприятно, така, че ще си чакам да дойде тока. Може да ви звучи глупаво, но това е моят отговор За осветелние имам няколко фенера на батерии и един на газ, който не е ползван от режимите на тока от средата на 90-те. В крайна сметка за такива като мен остава да се надяват да не се случват дълготрайни режими на тока или просто да не се замисляме, да му мислят специалистите по електроцентралите и да не допускат проблеми За мене по-страшен би бил проблемът ако спре водата за дълго време, но това няма отношение с настоящата тема.

    бутилка червено вино

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #24

    Re: Алтернативи на ел.енергията

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    В KVA се мери пълната мощност. Реактивната мощност се мери в KVAR (киловолтампер реактивен). И разликата между пълната и активната мощност е около 5-10% при активен характер на товара. Това означава Cos fi = 0.9-0.95
    Съгласен .. едно допълнение: този генератор си е източник на енергия генерирана от намотка на генератор (индуктувност), също както и при UPS-сите, само че там е от намотката на повишаващ трансформатор (пак индуктивност). На техническата спецификациа на последните (спокойно отнасям UPS-а като източник на енергия когато се захранва от батерий) се дава следната информация в зависимост от мощността:
    Капацитет: 500VA/300W
    Капацитет: 800VA/540W
    Капацитет: 1000VA/600W
    Капацитет: 2000VA/1080W и т.н.
    Вярно е, че почети всички товари на последък са капацитивни (електронните устройства, които включват импулсно захранване, каквито са и PC-тата). Обаче според мен ако се сложи активен товар, превишаващ по-малката мощност и дадения генератор или УПС ще клекне.. или ще му се задейства токовата защита.



  12. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #25

    Re: Алтернативи на ел.енергията

    При мен, въпроса не стои точно така. При положение че, ми трябват ~40кВ отоплителна мощност въобще не търся алтернатива на тока, а направо се ориентирам на природна газ. За дърва не може и дума да става, това означава 1 прицеп дърва За БГВ вероятно ще сложа слънчеви панели, след като се убедя в икономическата им ефективност.
    По въпроса, ако спре тока, верваите ми отоплението ще е най-малкия ви проблем.
    Lazar, ти като специалист трябва да знаеш че, има индивидуални топломери за локални отопл. инсталаций (виж Рувекс), ако те притеснява коректноста на съседите.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #26

    Re: Алтернативи на ел.енергията

    [quote=Stanley За мене по-страшен би бил проблемът ако спре водата за дълго време, но това няма отношение с настоящата тема.
    [/quote]

    Че пък какво му е страшното , ако спре водата ??? Ами ние се научихме наскоро - за пиене от чешмите с минерална вода / ама се натрупва опашка/ , а за миене в туби от мин. вода по 10 л и от където има вода наливаш , мъкнеш нагоре надолу туби по 10л - но те са удобни имат даже дръжки . Поливаш си и се миеш -никакъв проблем .
    Преди 10-15 г пак ни бяха научили на ред - водата от водопровода миришеше на нафта / обърната цистерна с нафта наблизо до водосбора.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #27

    Re: Алтернативи на ел.енергията

    Цитат Първоначално публикувано от ror
    Lazar, ти като специалист трябва да знаеш че, има индивидуални топломери за локални отопл. инсталаций (виж Рувекс), ако те притеснява коректноста на съседите.
    Не, не ме притеснява техническата страна на въпроса, а факта че съседите са близки и роднини и не трябва да се стига до некоректност .

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #28

    Re: Алтернативи на ел.енергията

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    Съгласен .. едно допълнение: този генератор си е източник на енергия генерирана от намотка на генератор (индуктувност), също както и при UPS-сите, само че там е от намотката на повишаващ трансформатор (пак индуктивност). На техническата спецификациа на последните (спокойно отнасям UPS-а като източник на енергия когато се захранва от батерий) се дава следната информация в зависимост от мощността:
    Капацитет: 500VA/300W
    Капацитет: 800VA/540W
    Капацитет: 1000VA/600W
    Капацитет: 2000VA/1080W и т.н.
    Вярно е, че почети всички товари на последък са капацитивни (електронните устройства, които включват импулсно захранване, каквито са и PC-тата). Обаче според мен ако се сложи активен товар, превишаващ по-малката мощност и дадения генератор или УПС ще клекне.. или ще му се задейства токовата защита.
    Определено тук ме хвана неподготвен, защото нямам никаква представа как са ги определили тия мощности, при какъв режим на измерване.

  17. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #29

    Re: Алтернативи на ел.енергията

    Lazar, сподели нещо за слънчевите колектори, на каква марка и фирма си се спрял, вакумни или плоски?

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #30

    Re: Алтернативи на ел.енергията

    Ето още едно потвърждение от днешната преса, че трябва да мислим за алтернативите на тока:

    Свършва ни токът
    Забраниха износа, на крачка сме от режим

    Токът ни свършва и България е на крачка от режим. Централите работят на max и най-малката авария може да ни остави на тъмно. Заради кучешкия студ, сковал страната от началото на годината, харчим повече електричество, отколкото на Hова година. В неделя сме натоварили рекордните 7050 мвт мощности, съобщиха енергетици. Потреблението е скочило с 20% спрямо 2006 г. За да не угасне страната точно по време на визитата на Владимир *****, от понеделник е забранен износът на ток. Заповедта на енергийния министър Петър Димитров важи до края на седмицата, но може да продължи и до 31 март. Спреният износ пък може да остави Балканите на тъмно. Кризата е заради спирането на безопасните III и IV блок на АЕЦ "Козлодуй", с което Брюксел удари не само България, но и Балканите.
    Източник: В-к Стандарт http://www.standartnews.com/bg/artic...article=218240

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Алтернативи за стационарна телефония
    От Araiz във форум Поддръжка
    Отговори: 20
    Последно: 21-02-12, 17:16
  2. цените на електроенергията
    От cvb във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 17-01-12, 21:58
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви алтернативи)
    От alexi_dobrev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 292
    Последно: 30-01-09, 12:08
  4. Нови цени на електроенергията
    От badr във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 12-09-06, 19:58
  5. Алтернативи на Panasonic CS/CU-PE12DKE
    От CP във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 04-11-05, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе