Страница 1 от 69 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 1027

Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    Laptop, Ultrabook, Netbook - помощ при избор на преносими компютри.

    http://www.aktivnipotrebiteli.bg/%D1...B1%D1%83%D0%BA
    http://technews.bg/article-16974.html

    http://bgtatko.bg/9447/ultrabuk-kakvo-e-tova/

    http://www.aktivnipotrebiteli.bg/%D1...BE%D0%BF%D0%B0

    Идеята за тази тема е да се обобщят на едно място въпросите, свързани с избора при покупка на преносими компютри, както и практичните съвети и мнения от вече използващите такива. Както и мненията на отричащите ги заклети ползватели на стандартни PC-та.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #2

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    HP Compaq nx9010
    Основни параметри: TFT 15", DVD+RW, CPU: Mobile Pentium 4 - 3.06 GHz, HDD: 60 GB, RAM 512 MB, продава се с Windows XP Professional. Купих го пролетта на 2004-та за 3200 лв. Досега съм имал само един проблем - изгорих му видеокартата, за което сам си бях виновен. Тогава в сервиза му смениха цялото дъно, гаранционно. Ползвам го нон-стоп и у дома, и в командировки. С него така да се каже си вадя хляба, тъй като правя презентации и технически консултации при клиенти. Доволен съм, бързичък е. Към него у дома допълнително свързвам външни DVD записвачка и HDD - и двете Philips, вентилаторна подложка за охлаждане, клавиатура и мишка, 2 USB hub-a, фото-принтер, аудио кабел към уредбата, VGA-DVI кабел към ТВ-то, а по-рано ползвах S-Video.
    В командировки из страната, в чужбина, по хотелите или даже и на почивка - е велико спасение от скука. Филми, музики - всичко си е с мен. Имам и ТВ карта на AverMedia, но то вече не останаха хотели без ТВ-та, така че не я ползвам.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #3

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    HP Compaq nx9010
    ...
    Случи ми се да поддържам 5-6 такива , не лоши опции като бързина и производителност, но при мен всичките бяха шервали по 128 РАМ за видео и малко издъхваха с повечко апликации накуп... а и доста тежичък си е ...

    Голямата дилема за всички лаптоп юзъри е колко да тежи и колко да му е голям екрана, честно казано не виждам смисъл от 17" лаптоп защото преносимостта му отива към десктопа, а портативните варианти се движат между 10.2", 11", 12", 13" и тегло от 1кг. до 3кг макс...

    Между другото Фуджицу пуска лаптопи с флаш драйв вмсето хард диск, засега 16 и 32 Гб но се работи усърдно за 60-70 Гб и повече...


  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #4

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    86
    #5

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Тъй като видях че има специална тема посветена на въпроса реших да направя питането си тук.

    Какво мислите за този лаптоп:


    ACER
    Aspire AS5101ANWLMi, Mobile AMD Turion™ 64 MK36, ATI RADEON® XPRESS 1100 chipset, 512MB (1x512MB), 15.4''WXGA Acer CrystalBrite, ATI MOBILITY™ RADEON® X1100 128MB shared, 60GB, DVD SuperMulti (tray), no FDD, 56K, 3 x USB 2.0 ports, 5-in-1 card reader, Ethernet (RJ-45) port, 802.11b/g, Modem (RJ-11) port, External display (VGA) port, Microphone/line-in jack, Headphone/ speaker/line-out port, PC Card slot (one Type III or two Type II), DC-in jack for AC adaptor, 6-cell LiIon, 2.0-hour battery life, 2.82 kg., Linux / 1 year warranty

    http://www.bulcom2000.com/productbg....04649b717ec2f3

    Има го и в Метро в момента на промоция и искам да попитам заслужава ли си, имат ли тези лаптопи или марката като цяло някакви съществени недостатъци или възможни дефекти, какво да очаквам въобще?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #6

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Недостатък му е едногодишната гаранция.

    Друго: 512 MB RAM; като отделиш 128 от тях за видео - става измъчена работа (между другото, не си казал за какво ще ползваш машинката; ако е само за офис-работа, филми и интернет - става).

    Останалото е общо взето стандартно за този ценови клас.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    86
    #7

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Ами ще се ползва общо взето за филми, музика, интернет, офис приложения. Не съм запознат с тези видео карти със споделена памет - има ли възможност определен обем от RAM да се резервира само за видео?

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    2
    #8

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    здравейте! и аз съм решила да си купя лаптоп и както сигурно предполагате не разбирам нищо,за това имам нужда от вашата помощ или поне от вашето мнение...
    принципно лаптопа ще се ползва за всичко - и за интернет, музика ,видео , и за игри , и за разни офис глупости...
    спряла съм се на марката Acer, защото само те като че ли предлагат на поносими цени повечко екстри...моделът, който за сега ми прави най-силно впечатление е

    ACER Aspire 5633 WLMi_VGA

    процесор: Intel® Core™ 2 Duo Processor T5500 1.66GHz, 2MB L2, FSB 667MHz
    чипсет: Intel® 945PM Express chipset
    памет: 1024MB DDR2 (2 x 512 MB DDR2)
    твърд диск: 120GB, SATA 5400 об/мин
    оптично устройство: DVD-Super Multi drive
    звукова карта: Intel® High-Definition audio
    мрежова карта : 10/100 Ethernet controller, Wireless LAN 802.11a/b/g
    видео карта: nVIDIA® GeForce Go 7300, 256MB
    дисплей: 15.4" TFT WXGA CrystalBrite, 16 ms response time, с 1280x800 разделителна способност
    детайли: ACER Orbicam 1.3 Megapixel CMOS camera, 56K факс-модем, 5-in 1 Card Reader, 4 x USB2.0, S-Video/TV-out, 1 x External VGA, 1 x Type II PC-Card slot(PCMCIA), 1 x RJ11, 1 x RJ45, 1 x Microphone/ line- in jack, 1 x Headphone/ Speaker/ line out, 1 x S/PDIF, 1 x DC-in jack, Slot for Kensington lock
    операционна система: Windows XP Home - документация, драйвери, упътване
    батерия: 6 cells литиево-йонна 2:20 часа, Acer QuicCharge™ technology (80% charge in 1 hour)
    тегло: 2.77 кг.
    Една година гаранция

    цена: 2279лв. с ДДС

    но също и този модел :

    ACER Aspire 5112WLMi_VGA .012

    процесор: Dual Core AMD Turion™ 64 2X TL50 1.6Ghz Processor
    чипсет: ATI RADEON® XPRESS 1150
    памет: 1024 MB DDR2 (2 x 512MB)
    твърд диск: 120GB, SATA 5400 об/мин
    оптично устройство: DVD SuperMulti (tray) load
    звукова карта: интегрирана
    мрежова карта : 10/100/1000 Ethernet controller, Wireless LAN 802.11b/g
    видео карта: ATI MOBILITY™ RADEON® X1600, 512MB Hypermemory, 128MB dedicated
    дисплей: 15.4" TFT WXGA CrystalBrite с 1280x800 разделителна способност
    детайли: 0.3MP Orbicam, 4 x USB 2.0 ports; IEEE 1394, DVI-D, S-video/TV-out, 5-in-1 card reader (SD/MMC/MS/MS PRO/xD); VoIP_Bluetooth®, Express Card™/34 slot, PC Card slot (1x Type II); External display (VGA) port; Fast infrared (FIR) port; Headphones/ speaker /line-out port; Microphone /line-in jack; (RJ-11) port; DC-in jack for AC adapter, gigabit Ethernet, 56K факс-модем, 1 x RJ11, 1 x RJ45, Slot for Kensington lock
    операционна система: Windows XP Home - документация, драйвери, упътване
    батерия: 8 cells литиево-йонна
    тегло: 3.00 кг.
    Една година гаранция

    цена:2268лв. с ДДС

    чудя се кой от двата да си взема, защото нищо не разбирам и горе-долу не виждам разликата им ...
    човекът в магазина,който ми обясняваше нищо не можа да каже и за това питам вас...като изключим 1.3МП камера и 0.3МП камера (не е от голямо значение) каква е разликата ... продавач-консултантът ми обясни ,че по принцип intel били по-добри от AMD и първият модел е по-добър от вторият заради някакъв 64 битов процесор и intel-а (всичко му е intel) ...обаче видео картата ме притеснява ...какво ще рече ATI MOBILITY RADEON X1600 512MB hypermemory, 128 dedicated и какво GeForce Go 7300 256MB??? коя е по-добра според вас за игри(примерно, понеже те се нуждаят от силни видео карти)...а тва хипермемори хабер си нямам какво е ...другите неща общо взето са еднакви ,ама то няма как нали са една марка със сходни цени....
    е , дайте своето мнение по въпроса кой от двата и заслужават ли си парите... благодаря предварително


  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #9

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Според мен Acer са долни боклуци и не бих ги препоръчал дори на най-лошия си враг Казвам го, след като взехме два такива за служебни - на единия му беше дефектен харда... ремонтираха го и пак дефектира, смениха го и пак дефектира, смениха го пак и някак се закрепи положението. На втория блутуут-а до ден днешен не работи, но вече не ни се занимава.
    С две думи - на хартия екстра, на живо - боклук... айде да смекча малко - котка в торба - може да излезе читав, може и да се скапе за нула време. А, да не забравя - пластмасата им е смотана и се драска лесно.
    Мога единствено да ти препоръчам да се насочиш към друга марка (въпреки, че ще се наложи да дадеш повече пари) и ще си спестиш нерви.

    Ако все пак смяташ да вземеш Acer (стискам ти палци да уцелиш читава бройка) се надявам, седната информация да ти бъде от полза:
    - относно видео картите - тази на Ати е значително по-бърза от другия модел на nVidia. Това "хипермемори" е завоалирано съобщаване на факта, че от тези 512МВ които са записани за картата, само 128 са вградени в нея, а останалите се заграбват от общата RAM-памет на компютъра, която е много бавна. Въпреки това чипа Х1600 е бърз и би трябвало да се справи подобаващо дори с доста нови игри.
    - вторият компютър има по-голяма батерия - ще усетиш веднага това под формата на по-голяма издържливост. Ако има опция да вземеш по-голяма батерия за някой лев повече, не се колебай
    - и двата дисплея са "широкоекранни", това според мен е значителен недостатък при всички приложения, освен при гледането на филми (екранът е прекалено нисък, а това дразни, тъй като човек е всикнал да използва по-високия екран на настолния компютър).
    - относо процесорите - в момента няма кой знае каква позлва от двуядрен процесор (и двата са такива) в настолен компютър, пък камо ли за лаптоп. Бих предпочел по-евтин едноядрен процесор със сходна скорост (Intel Centrino или AMD Mobile Athlon 64) и разликата да инвестирам в по-реномиран производител (HP, Compaq, Sony, Toshiba).

    Друго не се сещам за момента... изчакай поне още едно мнение де, да не те подведа с нещо

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #10

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Acer 5ххх та серия не би трабвало да проблемен модел, По добре се насочи към Тошиба, Леново, Делл, Компак, Евтините серии винаги дават най мого дефекти, затова избери модел среден клас!

    Леново Z60m e чудесен избор с много добрия си дисплей и титаниев капак, видеото му е малко слабо обаче Х300. Тошибите също са добре но трабва да вземеш батерия с повече елементи, че стандартните карат по час и половина. Фуджису-Сименс също имат някой читав модел - тях ще ги познаеш по металния капак и външната видеокарта (Лайфбук). За Амило забрави.


  13. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #11

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    Според мен Acer са долни боклуци и не бих ги препоръчал дори на най-лошия си враг Казвам го, след като взехме два такива за служебни - на единия му беше дефектен харда... ремонтираха го и пак дефектира, смениха го и пак дефектира, смениха го пак и някак се закрепи положението. На втория блутуут-а до ден днешен не работи, но вече не ни се занимава.
    С две думи - на хартия екстра, на живо - боклук... айде да смекча малко - котка в торба - може да излезе читав, може и да се скапе за нула време. А, да не забравя - пластмасата им е смотана и се драска лесно.
    Мога единствено да ти препоръчам да се насочиш към друга марка (въпреки, че ще се наложи да дадеш повече пари) и ще си спестиш нерви.
    Аз ползвам Acer 5672WMLi и не мисля че е боклук. Харда на лаптопа ми е Hitachi 100гб и си работи идеално това как са "ремонтирали" вашия е друг въпрос. Блутуута си работи перфектно както и всичко останало (надявам се за напред да продължи да работи ). Лаптопа е купен от САЩ преди 4 месеца за 999$ и срещу тези пари получих лаптоп буквално с всички екстри (безжична мрежа, блутуут, 1,3мега пиксела камера logitech, микрофон, четец за флашкарти и т.н.). За сравнение лаптоп на dell за тези пари ще има само най-евтината безжична мрежова карта която предлагат и микрофон. Относно пластмасата деловете не са цвете, а се водят реномирана марка наживо inspirion серията изглеждат евтини, особено за това допринася една бяла лента по ръба на корпуса която е с оригиналния цвят на пластмасата, изглежда сякаш са пропуснали да я боядисат. Един приятел има от година dell ot xps серията и боята на корпуса е започнала да се изтрива от което следва, че най-добре е корпуса на лаптопа да е с оригиналния цвят на полимера от който е направен, без значение на коя фирма е и колко струва. ДВД записвачката е matsushita (сиреч panasonic) и е малко капризна и доста шуми като завърти диска, което го отчитам като минус. На харда има скрит дял от който може да се направи recover на лаптопа, което ми се струва доста удобно.

    п.с. по същото време когато когато беше купен лаптопа, в България същия се продаваше за 3200 лева = 2084$ по днешния курс продава на ДСК. Май ще излезне по-евтино да идеш до САЩ да го купиш и да се върнеш хахах :D

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #12

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Цитат Първоначално публикувано от Colonelo
    По добре се насочи към Тошиба, Леново, Делл, Компак, Евтините серии винаги дават най мого дефекти, затова избери модел среден клас!

    Тошибите също са добре но трабва да вземеш батерия с повече елементи, че стандартните карат по час и половина.
    а сина се навих да купувам Тошиба L30-134 .Отодох да я погледна наживо в Техномаркета и в Технополис. Само като я погледнах се ужасих .Грозна история с теслата дялана.
    Няма нищо общо с дизаин и изработка на моята Тошиба М70 SR1 от Канада.
    Щом отвънка е дъска мога да си прдставя какъв сбирщайн ще е вътре.
    Така , че ще се купува пак от Канада.

  16. ksm
    ksm е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    67
    #13

    Помощ за Лаптоп

    Ще си купувам лап топ спрял съм се на следните модели но кой да избера
    Моля за вашето мнение

    ACER
    Aspire AS5112WLMi
    CPU: AMD Turion(tm) 64 2X TL50 1.6 Ghz


    HP
    nx7400 T7200
    [CPU: Intel Core 2 Duo T7200 (2.0 G)


    ACER AS5633WLMI_VGA CoreDuo 1.66GHz 1024MB 15.4" 120GB DVDRW Camera LAN 802.11a/b/g 2.77kg WinXP He 1Y


    ACER AS5112WLMi 15.4" Turion64 1.6GHz 1024MB 120GB DVDRW Lan1000 802.11b/g Bluetooth 1394 3.00kg WinXP He 1Y


  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #14

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Тая седмица, за по един цял ден, през ръцете ми минаха тия два чисто нови лаптопа. Общо взето, Fujitsu-то ми хареса повече:
    1. По-бърз. Специалистите, като видят характеристиките по-долу, сигурно ще кажат че не е така. Категорично казвам "по-бърз", защото го видях, пипнах, поработих и усетих че е по-бърз.
    2. По-хубав дисплей, бих казал "много по-хубав"
    3. Малко по-евтин
    4. Стандартно е с по-голяма гаранция

    IBM
    ThinkPad R60e
    Intel Centrino Duo T2300E (1.6GHz, 2MB L2 Cache, 667MHz), Intel 945 GM Chipset, 15"XGA, Intel Graphics Media Accelerator 950 up to 128MB, 512MB PC2-5300, 60GB SATA, DVD Recordable, Wi-Fi 802.11a/b/g (3945), Bluetooth, Gbit RJ-45, 3 USB 2.0, RJ-11, External Display, Headphone / Line out, External microphone, AC adapter, PC card 1xType I/II, 2.65kg, Battery life: 2.5h, IBM Shock Absorber, Win XP Professional; 1 year international warranty; TopSeller

    Fujitsu-Siemens
    AMILO A-1650G-Sempron 3400+(2.2GHz,128KB SLC),/2x256MB DDR PC2700 DDR333/15.4” WXGA GLARE /80GB IDE hard disk drive/DVD±RW±R DL/ATI MOBILITY Radeon Xpress 200-up to 128MB RAM shared memory/WLAN/1 x IEEE 1394, 4 USB 2.0 ports, 1 x S-Video,1 x memory card slot for MMC/SD/MS,1 x type I/II PC Card slot (32 bit CardBus support),1 x modem, 1 x LAN, 1 x CRT,1 x microphone in, 1 x line-in, 1 x headphone out (incl. S/PDIF support)/Wireless LAN module 802.11b/g1//Win XP Home/MS Works/3.2 kg

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    82
    #15

    Re: Помощ при избор на преносими компютри.

    Acer бяха оплюти, а за MSI лаптопите какво ще кажете? Някой има ли впечатления? Едни модели предлагат, чак да се усъмниш. На "помощ" идва нашенското "Много хубаво не е на хубаво." или "Толкова добре изглежда, че чак е съмнително."

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 69 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 10-12-10, 18:49
  2. Напрежение по корпуса на преносими компютри и несамо
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-10, 14:45
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-08-10, 13:43
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-09, 12:56
  5. Отговори: 2
    Последно: 05-06-09, 01:23

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе